Benefity soľného kúpeľa

Soľ do kúpeľa lieči.

Ako som sa dostala k tomuto poznatku? Veľmi jednoducho, v mojom prípade bola na začiatku svalovica ako hrom. Po dni stonania mi ktosi spomenul soľ do kúpeľa- vraj mi pomôže zmierniť svalovicu. Za vyskúšanie nedám nič a už aj bola jedna na ceste. Kúpeľ bol fantastický, pokožka jemnučká a hydratovaná a svalovica skoro preč. Vravím si super, ale ako je to možné? Soľ- tá predsa vysušuje...Tak som si čo to načítala a padla mi sánka, čo všetko taká soľ dokáže. Nie nadarmo sa vraví soľ nad zlato. Soli pokožku nevysušujú, naopak ju zbavujú prebytočnej masnoty a odumretých kožných buniek. Preniká do spodných vrstiev pokožky a zásobí ich vlhkosťou a vďaka tomu je pokožka jemná a svieža.

Čo všetko ešte soľ dokáže?

  • hĺbkovo prečisťuje pokožku
  • celková očista organizmu
  • lieči kožné, svalové a nervové ochorenia
  • má antibakteriálne účinky- skvelé pri liečbe ekzémov, psoriázy a neurodermatitídy
  • podporuje hojenie rán
  • minerály obsiahnuté v morskej soli zvyšujú odolnoť voči virózam

Minerálne látky v kúpeľových soliach (horčík, draslík, sodík, chlór, bróm, vápnik, zinok, selén a iné) sú ľahko absorbované cez póry pokožky, ktorú vyživujú a hydratujú. Spolu s toxínmi odchádza aj únava, stres a napätie. Kým horčík pomáha bojovať proti kŕčom a vyčerpaniu, vápnik udržuje pomer vody v tele, bróm upokojuje unavené a boľavé svaly a sodík napomáha správnej funkcii lymfatického systému.

Na našom e-shope nájdete soli do kúpeľa najvyššej kvality- vyrobné z kryštálov morskej soli s vôňou  relaxačnej levandule a šťavnatého melóna samozrejme all  natural.

         

Takže šup si vybrať tú svoju. Veď nie je nič lepšie ako soľný kúpeľ po tréningu alebo po náročnom pracovnom dni.

 

translation missing: sk.blogs.comments.title